طرز تهیه ی قورمه سبزی ، قورمه سبزی غذایی است که می توان گفت خیلی از مردم ایران آن را دوست دارند و در میان مردم به گونه ای رواج پیدا کرده است که هر فردی که بتواند قورمه سبزی را خیلی خوب بپزد یک آشپز مجرب می شناسند  . 

یعنی به گونه ای که این غذا برای سنجیدن مهارت آشپزی خانم های ایرانی است . مهم است که بدانید در کلیه ی دنیا نیز بهترین غذاها را متناسب به ایرانی ها می دانند .
در بعضی مواقع شنیده اید که می گیند قورمه سبزی این فرد بسیار خوب می شود شاید بخاطر رعایت نکته ها و استفاده از مواد با کیفیت است و حتما هیچ ارتباطی با دستپخت کسی را نمی تواند دارا باشد ، در این مقاله قصد داریم برای شما طرز تهیه یک قورمه سبزی خوشمزه را شرح دهیم .


مواد لازم برای قورمه سبزی :


گوشت سر دست با مغز ران بدون استخوان : نیم کیلو
3 قاشق غذاخوری پیاز سرخ شده
250 گرم روغن
5 تا 6 عدد لیمو عمانی
لوبیا چیتی و یا لوبیا قرمز نیم لیوان
1کیلو سبزی خورشتی
نمک : به میزان دلخواه
زردچوبه :به میزان دلخواه
فلفل : به میزان دلخواه
اول بعد از تمیز کردن گوشت و بعد از خرد کردن پیاز ها ، گوشت و پیاز ها را یک جا تفت دهید . در مراحل بعدی زردچوبه را به این گوشت و پیاز بیافزایید و همراه با آب و لوبیا قرمز ترکیب نمایید و به آن حرارت دهید . این حرارت را تا جایی ادامه دهید که گوشت نیم پز بشود .
سبزیجات که عبارت است از تره ، جعفری ، گشنیز ، شنبلیله و چند پر نعناع است را تمیز کنید و بعد از شستن آن ها را خرد کنید .
زمان آن است که این سبزی ها را هم به بقیه ی مواد اضافه کنید . در مرحله بعد ادویه های خود را به آن می افزاییم . فلفل و نمک جزو ادویه های ثابت برای هر غذایی می باشد . اما با توجه به تجربه ای که دارید می توانید از ادویه های دیگری نیز استفاده کنید .
بعد از این که خورشت چند بار جوش خورد ، وقت آن می شود که لیمو عمانی را به غذا بیافزایید . دقت داشته باشید که حتما روی لیمو عمانی را چند سوراخ کوچک درست نمایید تا در غذا پخش بشود . توجه کنید که اگر لیمو عمانی تلخ باشد کل قرمه سبزی نیز تلخ می شود .
پس اگر از کیفیت لیمو عمانی خود مطمعن نیستید تلاش کنید از گرد لیمو به کار ببرید . همچنین می توانید یک پیمانه آب غوره به خورشت اضافه کنید تا طعمی منحصر به فرد به قورمه سبزیتان بدهد . سپس صبر می نماییم تا غذا پخته شود توجه داشته باشید وقتی متوجه می شویم که غذا پخته شده است که یک سطح روغنی روی غذا پدید بیاید .