نکته های پخت زرشک پلو با مرغ مجلسی ، برای تهیه ی یک زرشک پلو با مرغ مجلسی خوب و عالی باید یک سری نکات را رعایت کنید تا به یک زرشک پلو با مرغ مجلسی برسید .


1-هنگام سرخ کردن زرشک بهتر است آن را با کره سرخ کنید اما اگر کره در دسترس نداشتید از روغن تازه به کار ببرید .
2-اگر می خواهید زرشکتان مزه ی منحصر به فردی به خود بگیرد بهتر است به آن در حین حرارت دادن زرشک شکر اضافه کنید . زیرا استفاده از شکر در زرشک هم سبب طعم خوشمزه ای به زرشک بدهد و هم این که جلوه ی زیباتری را به زرشک می دهد . اندازه استفاده از شکر نیز بستگی به دوست داشتن و یا دوست نداشتن خودتان دارد .
3-بسیار در سرخ کردن زرشک دقت فرمائید زیرا باید با حرارت خیلی کم آن ها را سرخ کنید و اگر که با حرارت بالا زرشک ها سرخ شوند در هنگام سرو مزه خوبی نخواهند داشت .
4- برای این که زعفران خیلی خوب رنگ دهد . باید زعفران را به همراه شکر و زرشک در یک تابه به همراه کره و یا روغن بریزید و زمانی که کمی حرارت دید نصف لیوان آب بریزید و بعد از گذشت چند دقیقه از روی حرارت بردارید زیرا زعفران بیش از اندازه نباید بر روی حرارت بماند چون عطر آن از بین می رود .
5-بهتر است که زعفران را در یک هاون سنگی و یا هاون چوبی آسیاب کنید تا خیلی خوب رنگ دهد اگر از آسیاب استفاده کنید زعفرن بوی خود را از دست می دهد .
6- به هیچ عنوان زعفران را اب نکنید که بعد بگذارید داخل یخچال که برای سری بعد از آن استفاده کنید زیرا با این کار عطر و بوی زعفران از بین می رود .
7 – اول مرغ ها را سرخ نمایید . سپس بعد از این که آن مقداری طلایی و تغییر رنگ دادند و به آن ها ادویه های دلخواهتان را بزنید و در صورت تمایل می توانید در کنارمرغ هایتان آلو نیز استفاده کنید .
8- زمانی که می خواهید پیاز را به مرغ هایتان اضافه کنید باید بسیار به این نکته توجه کنید که پیازها حتما باید درسته و کامل اضافه شوند و احتیاجی به ریز نمودن آن ها نمی باشد . از چند پیاز کوچک به شکل کامل برای مزه دار نمودن مرغ به کار ببرید .
10-نوشیدنی که می توانید در کنار غذای اصیل ایرانی سرو کنید ، شربت بهار نارنج ، شربت گلاب ، و دوغ محلی می باشد .
11- مرغ ها باید آبدار باشند تا از آب مرغ غلیظ و طعم دار شده در کاسه ای جدا از مرغ سرو نمایید . وقتی که از عصاره مرغ به کار می برید دیگر از نمک استفاده نکنید .