چاپ
دسته: blog
بازدید: 760
فوت و فن های آشپزی

فوت و فن های آشپزی ، دانستن نکته های آشپزی برای هر فردی می تواند بسیار خوب و مفید باشد تا بتوانند بهترین میزهای غذا را بچینند.

ما اینجا هستیم تا فوت و فن های پخت غذا و دسر را به آموزش دهیم. با فوت و فن های ما به یک کدبانوی بی نظیر تبدیل شوید. با ما همراه باشید.

 


فوت و فن های آشپزی


در این قسمت قصد داریم بعضی از نکات آشپزی را به شما آموزش دهیم:
• ظرف پخت غذا را بیش از اندازه پر نکنید: زمانی که شما قابلمه را بیش از اندازه پر می کنید، این امکان وجود دارد که حرارات به تمام مواد نرسد.غذا به درستی پخته نشود و عطر و طعم بدی بگیرد.
• گوشت قرمز را درست بپزید: هرچقدر یک استیک خوب پخته شود نباید زیاد خشک شود. برای جلوگیری از بین رفتن حالت آبدار آستیک بهتر است آن را در بین فویل آلومینیمی پیچیده و داخل فر بگذارید. استیکی که در فویل پیچیده شده را به مدت 5 دقیقه بپزید. این کار باعث می شود گوشت تان آبدار بماند.
• ادویه جات را در جای مناسب نگهداری کنید: برای نگهداری بیشتر و طولانی تر ادویه جات آن ها را در جای سرد و تاریک نگه داری کنید. ادویه جات را بالای گاز نگه داری نکنید، به خاطر اینکه حرارت باعث از بین رفتن طعم و مزه آن ها می گردد.
• قبل اینکه تخم مرغ پخته شود زیر گاز را خاموش کنید : زمانی که شما املت، نیمرو یا حتی می خواهید آن را سرخ کنید، این است که قبل از اینکه به طور کامل پخته شود، گاز را خاموش خاموش کنید، حتی اگر هنوز شل باشد. حرارت باقی مانده ظرف باعث پخته شدن آن می شود.
• سبزیجات و گیاهان را با نمک خورد کنید: برای جلوگیری از ریختن سبزیجات در هنگام خرد کردن بهتر است که به آن ها کمی نمک در سینی یا تخته بمالید. این امر باعث می ششود که سبزیجات تکان نخورند و پراکنده نشوند.

 

ترفندی برای بهتر رنگ دادن زعفران


برای اینکه زعفران شما بهتر رنگ بدهد می توانید از این روز کمک بگیرید: درون یک استکان کوچک به مقدار مورد نیاز زعفران سائیده بریزید و دو قاشق غذا خوری آب جوش به آن اضافه کنید. بعد از اینکه برنج را آبکشکردید و داخل قابلمه ریختید استکان حاوی آب زعفران رادر برنج فرو ببرید و دم کنی را روی قابلمه بگذارید. با دم کشیدن برنج، زعفران هم دم می کشد و بهتر رنگ می دهد.

 

 

نتیجه گیری:


به طور کلی، دانستن آشپزی به شما کمک می کند که شما غذاهای بهتری را طبخ کنید و به کدبانوی بی نظیری تبدیل شوید.