طرز تهیه کلم پلو

طرز تهیه کلم پلو، این غذا با مواد اولیه کاملا ساده درست می شود و از ارزش غذایی بالایی برخوردار است و جزء قدیمی ترین غذاهای ایرانی است.

کلم پلو یکی از محبوب ترین غذاهای شیراز است که با روش های گوناگونی پخته می شود و اگر مسافر شیراز هستید آن را امتحان کنید حتما مشتریش خواهید شد.


مواد لازم برای کلم پلو


1- سبزی کلم پلو 500 گرم
2- گوشت چرخ کرده 300 گرم
3- پیاز درشت یک عدد
4- برنج 4 پیمانه
5- کلم سفید متوسط یک عدد
6- آرد نخودچی دو قاشق غذاخوری
7- فلفل سیاه، نمک و زردچوبه به اندازه کافی
8 -آب لیموی ترش به اندازه کافی


طرز پخت کلم پلو


ابتدا سبزی پلو را پاک می کنیم و می شوییم و در خردکن میریزیم و روی تخته ریز خرد می کنیم و بعد پیاز را پوست می گیریم و آبکش می کنیم و ریز رنده می کنیم و آب آن را می گیریم و به گوشت اضافه می کنیم سپس آرد نخودچی و فلفل سیاه، نمک و زردچوبه را روی گوشت می پاشیم و خوب ورز می دهیم تا مایه گوشت یکدست شود، بعد کمی از مایه را بر می داریم و به اندازه یک گردو کوچک با کف دست به آن شکل دایره می دهیم. تمامی مایه گوشت را به شکل دایره حالت می دهیم و در سینی می گذاریم و آن وقت تابه ای روی حرارت کم قرار می دهیم و کمی روغن داخل آن میریزیم و صبر می کنیم تا کمی داغ شود و بعد گوشت های دایره ای را مثل کوفته قلقلی داخل روغن می چینیم و صبر میکنیم تا سرخ شوند، سپس زیر شعله را خاموش و تابه را کنار می گذاریم. سپس کلم ها را می شوییم و روی تخته آشپزخانه خرد می کنیم و در تابه ای کمی روغن میریزیم و روی حرارت می گذاریم و کلم ها را داخل تابه میریزیم و تفت می دهیم تا نرم شوند. آنگاه کمی زردچوبه، نمک و فلفل سیاه روی کلم ها می پاشیم و مجدد تفت می دهیم تا طعم ادویه ها به خورد همه کلم ها برود حالا می توانید در این مرحله کمی آبلیمو روی کلم ها بریزید و پس از تفت دادن کلم ها را کنار می گذاریم و برنج را آماده می کنیم و اگر اطراف برنج کاملا پخته بود و مغز آن کمی سفت بود برنج را باید آبکش کنیم. برنج را در آبکش میریزیم و کمی آب سرد روی آن می گیریم و سبزی پلویی که خرد کرده ایم را روی برنج می ریزیم و با قاشق مخلوط می کنیم تا برنج کاملا با سبزی ترکیب شود و بعد قابلمه را برای پخت کلم پلو آماده می کنیم و کف آن روغن می ریزیم و روی حرارت قرار می دهیم و ته دیگ را نان یا سیب زمینی می چینیم و روی ته دیگ کمی از برنج را می ریزیم و لایه بعد کمی از کلم تفت داده شده می ریزیم و مجددا برنج و بعد کلم، تا برنج و کلم تفت داده شده تمام شود و در آخر کوفته ها را روی برنج می چینیم و درب قابلمه را می گذاریم و اجازه می دهیم تا برنج بپزد.


نتیجه گیری


به دلیل دارا بودن ویتامین های زیاد کلم پلو را در برنامه غذایی خود داشته باشید زیرا کلم پلو میزان قند خون را ثابت نگه داشته و از کسلی افراد جلوگیری می کند.