چاپ
دسته: blog
بازدید: 650
طرز تهیه آش عباسعلی

طرز تهیه آش عباسعلی، یک آش بسیار خوشمزه و مقوی است که برای یک وعده غذایی کامل گزینه ی بسیار خوبی است و از معروف ترین آش های محلی استان کرمانشاه است که در جشنواره غذاهای محلی ایران رتبه اول را کسب کرده است.

این آش بسیار پر طرفدار بوده و طعمی دلپذیر دارد و در ماه رمضان برای افطار از محبوبیت زیادی برخوردار است و اسمش را از آشپز ماهری که سال ها پیش نذر کرده بود آشی مقوی را هر شب به روزه داران بدهد گرفته است.


مواد لازم آش عباسعلی


1- برنج نصف پیمانه
2- لوبیا سفید نصف پیمانه
3- لوبیا چیتی نصف پیمانه
4- عدس نصف پیمانه
5- نخود نصف پیمانه
6- گوشت دنده گوسفندی 311 گرم
7- گندم پوست کنده یک پنجم پیمانه
8- زردچوبه، فلفل سیاه و قرمر و نمک به مقدار لازم
9- پیاز درشت برای پیاز داغ 5 عدد
10- سیر برای سیر داغ 11 حبه
11- روغن حیوانی به میزان لازم
12 -نعنا خشک برای نعنا داغ به میزان لازم


طرز تهیه آش عباسعلی


ابتدا حبوبات را یک روز قبل از درست کردن آش با آب گرم خیس کنید و چند بار آب آن را عوض کند تا نفخ آن گرفته شود و زودتر پخته شود حالا، حبوبات را با مقداری آب و کمی نمک بپزید بهتر است عدس را جداگانه خیس دهید و بپزید چون زمان پخت عدس با دیگر حبوبات فرق دارد. برنج را هم یکی دو ساعت قبل تر خیس دهید و گندم را هم خیس دهید و بعد بپزید حالا، در اواسط پخت گندم برنج را هم اضافه کنید تا بپزند و بعد گوشت را با کمی زردچوبه و فلفل و یک عدد پیاز خرد شده بپزید و در اواخر پخت کمی نمک به آن اضافه کنید تا مزه دار شود و سپس بعد از پخنه شدن استخوان هایش را جدا کنید و به صورت ریش ریش خرد کنید، بعد از اینکه همه مواد جداگانه پخته شدند آنها را در یک قابلمه بزرگتر بریزید و کمی به آن آب اضافه کنید و روی شعله ملایم قرار دهید و مقداری زردچوبه و نمک و فلفل به آن اضافه کنید تا مواد کنار هم بجوشند و آش کم کم جا بیفتد به صورتی که، دانه های گندم و برنج در آن پیدا نباشد و هر چند وقت یک بار آن را هم بزنید تا ته نگیرد. توجه داشته باشید که به خاطر ریش ریش بودن گوشت این آش کشدار است، در اواخر پخت آش پیاز داغ را داخل آش اضافه کنید و مقداری از آن را برای تزئیین کردن نگه دارید و بعد از اینکه آش چند جوش زد آن را از روی حرارت بردارید و روغن حیوانی را به آن اضافه کنید، البته اگر از طعم روغن حیوانی خوشتان نمیاید می توانید از روغن زیتون استفاده کنید، حال سیر و نعنا را جداگانه در کمی روغن تفت دهید و برای تزئیین آش استفاده کنید، هر چقدر این آش تند تر باشد خوشمزه تر است.


نتیجه گیری


یکی از خصوصیات مردم کرمانشاه این است که به خوراک خیلی اهمیت می دهند و اگر در ماه رمضان به کرمانشاه بیایید خواهید دید که همراه حلیم، آش عباسعلی هم عرضه می کنند.