طرز تهیه ماهی شکم پر

طرز تهیه ماهی شکم پر، یکی از غذاهای خوشمزه است که شما می توانید هم با ماهی جنوب و هم با ماهی شمال آن را درست کنید و از هر نوع ماهی که مدنظرتان است استفاده کنید.

این غذا را می توانید با برنج سرو کنید که پیشنهاد می شود از برنج معمولی همراه با این غذا استفاده کنید و اگر می خواهید کالری کمتری در وعده ی خود داشته باشید می توانید با نون سبوس هم این غذا را سرو کنید.


مواد لازم ماهی شکم پر


1-پیاز خرد شده حدوده یک لیوان
2-ماهی یک عدد
3-رب انار سه قاشق غذا خوری
4-گردو حدودا ده عدد
5-سیر خرد شده یک دوم لیوان
6-آب لیمو چهار قاشق غذا خوری
7-زردچوبه و نمک، فلفل و زعفران به میزان لازم
8-روغن سه قاشق غذا خوری
9-کره یک قاشق غذاخوری
10-گشنیز خرد شده یک لیوان
11-سیر یک یا دو حبه


نکته هایی که هنگام پخت ماهی شکم پر باید رعایت کرد


1- برای خوشمزه تر شدن این غذا مواد غذایی داخل شکم ماهی را تفت دهید و بعد از آن استفاده کنید.
2- برخی برای دور ماهی کاغذ آلومینیومی می پیچند یا کف سینی فر را با این کاغذ میپوشانند اما بهتر است کف سینی را با سبزی های مقوی مثل کرفس و یا هویج و پیاز بپوشانید و با این کار بوی غذا هم در فضا پخش نمیشود و ماهی به کف سینی نمی چسبد.
3- این غذا را می توانید در ماهیتابه تهیه کنید البته به شرطی که ماهی نیم پز باشد و حین سرخ کردن نباید در تابه را گذاشت چون ماهی شکل خود را از دست میدهد و له می شود.
4- برای نوشیدنی همراه با این غذا شربت آبلیموی تازه را به شما پیشنهاد می کنیم زیرا خوردن نوشیدنی هایی مثل آب آلبالو و آب پرتقال طعم خوبی را ایجاد نخواهد کرد.
5-بسیاری ماهی شکم پر را با سبزی پلو میل میکنند که بهتر است برای این غذا برنج سفید را سرو کنید زیرا ماهی شکم پر به اندازه کافی مزه دار است و خوردن سبزی پلو زیاد مناسب نخواهد بود.


نتیجه گیری


ماهی شکم پر یکی از پر طرفدارترین غذاها است که پیشنهاد می کنم حتما این غذا را امتحان کنید و از طعم بی نطیر آن لذت ببرید.